NAŠA ŠKOLA

Základná škola Diakovce je dvojtriedna škola a slúži pre riadne vyučovanie i pre školský klub detí. Škola sa nachádza  v spoločnej budove so ZŠ s VJM.

Učiteľka a vychovávateľka využívajú pri vzdelávaní a výchove hlavne individuálny prístup, Je tak vďaka malému počtu žiakov. Je to výhoda, ktorá zaraďuje kolektív medzi školy rodinného typu.

Budova školy má zrekonštruovanú fasádu s novými drevenými oknami. V triede a v školskom klube detí sú drevené parkety.

Výchovno - vzdelávacia činnosť v škole je zameraná na rozvoj tvorivosti a individuálnych schopností.

K tomu pomáha vybavenie tried. Oba priestory sú vybavené interaktívnymi tabuľami a počítačmi, pri ktorých sa žiaci zdokonaľujú v modernom spôsobe vyučovania.

Matematika a slovenský jazyk sú vo vzdelávacom procese každodeným vyučovacím predmetom realizovaným s cieľom maximálneho pochopenia a zvládnutia učebnej látky. Prírodovedu a vlastivedu orientujeme k využitiu zážitkového vyučovania a praktických činností.

Pri plnení úloh jednotlivých predmetov sa stala neodmysliteľnou súčasťou pomoc a práca s počítačmi. Ich možnosti si osvojiujú žiaci na hodinách informatiky.

Žiakov učíme k sebadôvere a k samostatnosti. Práca s informáciami patrí medzi každodenné úlohy, ktoré realizujú žiaci prostredníctvom interaktívnychi tabúľ a internetu. Učíme ich samostatne pracovať s informáciami. Vyhľadávaním informácií si rozširujú žiaci poznatky a učiach ich spolupracovať  s ostatnými spolužiakmi. Nízky počet žiakov v našej triede je veľkou výhodou.

Počítače umiestnené v treidei majú žiaci vždy pripravené k práci, keď treba zistiť, vyriešiť nejakú úlohu či daný problém. Napríklad význam slova, pôvod pojmu, vyhľadať obrázok skúmaného javu a iné.

Medzi obľúbené predmety školského vszdelávacieho programu patria hodiny telesnej výchovy, výtvarnej výchovy a hudobnej výchovy, kde sa deti učia okrem spevu i hre na orfové nástroje, zvonkohru.

Zeleň na školskom dvore s vysokými listnatými a ihličnatými stromami dáva možnosť vyučovaniu priamo v prírode, v zelenej oáze. Okrem vzdelávania vychovávame takto deti i k ochrane životného priostredia.

V susedstve školského dvora máme gazdovský dvor, ktorý ponúka žiakom ďalšie možnosti. Žíiaci veľmi radi pozorujú hospodárske zvieratá či navštevujú hospodársky dvor ( poníky, kozy, ovce, hydinu...).

Popoludní deti realizujú aktivity v školskom klube detí. Hneď po skončení vyučovania navštevujú žiaci klub, kde sa venujú tvorivým činnostiam, opakovaniiu učiva či príprave na nasledujúci deň.

V škole majú deti možnosť získať aj zdravé stravovacie návyky. Školská jedáleň ponúka kvalitné obedy, Sú veľmi chutné a deti ich majú radi.

Škola spolupracuje s CPPPaP Šaľa, konzultuje s odborníkmi z oblasti psychológie všetky fenomény, ktoré môžu napomôcť zdravému rozvoju dieťaťa.

Motto Albert Einstein

Každý je génius,

no ak súdite rybu podľa jej schopnosti

šplhať sa po stromoch,